MUDr. Přeloučovi předpoví kartářka, že se ožení s třetím chudým děvčetem, které potká. Míle, dceři továrníka Janoty, se doktor líbí a s pomocí jeho hospodyně Amálky se v přestrojení za chudou prodavačku tkaniček vloudí do jeho domácnosti. Na svou roli se nejdříve připraví obhlídkou periferie, kde se seznámí s Vendelínem Pletichou, jenž se stane jejím průvodcem po tamních hospodách a učitelem lidové řeči. Dr. Přelouč je chudou, nevzdělanou dívkou nadšen a snaží se ji učit základům společenského chování i spisovné mluvě. To vše až do okamžiku, kdy zjistí, že ho Míla podvedla a že ani Pleticha není jejím otcem, za něhož ho vydávala. Doktorův nejbližší přítel Chládek, známý sportovec a idol dívčích srdcí, se dozví, že Míla je dcerou továrníka, a uchází se o její ruku. Tím však vzbudí žárlivost dr. Přelouče, který si uvědomí, že dívku opravdu miluje a ožení se s ní.
Německá verze byla natočena o půl roku později. Pražská premiéra této verze byla 5. 8. 1938 pod názvem Zamilovaná srdce. Tento námět byl již v českém filmu zpracován pod stejným názvem (1926; režie Svatopluk Innemann). Bundesarchiv-Filmarchiv, Berlín archivuje originální negativ obrazu, originální negativ zvuku 2 238,0 metrů, duplikátní negativ zvuku, kombinovanou duplikační kopii, kombinovanou kopii. Gosfilmofond Rossii, Belyje Stolby archivuje kombinovaný duplikátní negativ 2 291,0 metrů a kombinovanou kopii.
Ursula Werndorffová
generální ředitel Werndorff, otec Ursuly
MUDr. Felix Hübner
chirurg MUDr. Kramer
Lisa Rodenová, přítelkyně Ursuly
hospodyně Paula
prodejce Pepi Doppler
Josef Skružný (Falešná kočička – divadelní hra)
Willy Ströminger (fotograf)
bez exteriérů
Falešná kočička [německá verze]
Falešná kočička [německá verze]
The False Pussycat [German version]
Zamilovaná srdce [český distribuční název v Československu] / Heiraten – aber wen? [německý distribuční název v Německu] / Verliebte Herzen [německý distribuční název v Československu]
Die falsche Katze
Die falsche Katze [německý distribuční název v Rakousku]
Ja, ja die Liebe
film
hranýdistribuční
komedie
Československo, Rakousko
1937
1937
začátek natáčení 8. 12. 1937
konec natáčení 22. 12. 1937
datum cenzury 02/1938
datum cenzury 06/1940
vyřazení z distribuce 18. 5. 1945
zahraniční premiéra 20. 5. 1938 (Atrium, Berlín, Německo)
premiéra 5. 8. 1938 /nepřístupný mládeži/ (kino Juliš /1 týden/, Praha)
dlouhometrážní
84 min
2 388 metrů
35mm
1:1,37
černobílý
zvukový
Tobis – Klang
německá
německy
bez titulků
německé